Třebíčská 1000, Velké Meziříčí
Miloslav Vala, předseda
mrsvm@seznam.cz
+420 724 834 867
pouze v pracovní dny od 06:00 do 14:00 hod.

Hospodaření

Mimo hospodaření na revírech hospodaří organizace na řadě chovných potoků, kde chová pstruha potočního, dvou rybochovných zařízeních a rybnících o celkové ploše cca 30 ha. Rybochovné zařízení pod Lalůvkou 2 je napájeno z rybníka, sestává ze soustavy příkopových rybníčků a výtažníků. Chová se zde štika rychlená, ostroretka, tloušť, parma a kapr. V areálu Plovárna je provozní budova a za ní manipulační sádky, chovné nádrže, výtažník a příkopové rybníčky. Zde se chová ostroretka, tloušť, parma, mník, kapr a příležitostně lipan. Všechny ryby do stadia roček. Zařízení je napájeno náhonem z řeky Balinky.

Organizace je ve většině ryb, které potřebuje na plnění zarybňovacího plánu, soběstačná. Přebytky nabízíme dalším pobočným spolkům MRS. Mezi přebytky bývá Ca1, Mn1, Tl1, Os1, K1, K2, K3, štika rychlená a lín.

Chovné rybníky: Lalůvka 1, Lalůvka 2, Lalůvka 3, Lalůvka 4, Lalůvka 5, Paleček horní, Paleček dolní, Kloudův, Býčí louka, Borský Obecník, Bezdrev, Oslavák, Panský, Valina, Kúsky, Brčkovec, Mládkov, Pohořílský, Podlužník, Ústecký, Spustík horní, Spustík dolní a Pivovarský
Část rybníků je vlastnictvím organizace, zbytek je pronajat.
Organizace je plně vybavena technikou potřebnou k výlovům, dopravě a chovu ryb.
 

© 2010 - 2011 Tomáš Mička - dostupná kvalita. Pro všechny!